logo «Awesta, głos z przeszłości, który powraca»

  Objawienie Boga Ahura Mazdy dane Zaratustrze

  Wysublimowane przesłanie Zaratustry pozostaje tak samo aktualne dzisiaj jak wtedy, gdy zostało objawione.

  Inne później powstałe religie wchłonęły wiele jego cech, które następnie ukształtowały świat, jaki znamy dzisiaj.

  Twoje pytania, nasze odpowiedzi

  Kliknij aby otworzyć i zamknąć

   

   

  1. Żywność której nie powinno się spożywać – czyli wstęp o Ksenoestrogenach. 

  Nie powinno się spożywać produktów, (których jak na ironię jest coraz więcej), które zawierają sporą ilość skałdników chemicznych, zawierają dużą ilosć cukru, środków spulchniających, kolorantów spożywczych, wody z karnu, produktów tzw: chipsów, spożywania dużej ilosci posiłków pieczonych na oleju, w dużych ilościach piwa i w szczególności alkoholu. Współczesna żywność zwiera coraz więcej skaładników, które oddziaływują w naszym życiu bardzo cicho ale skuteczne w sposób negatywny. Na ten temat będzie opracowany osobny artykuł na temat przetworów mlecznych, są czy nie są szkodliwe?

  2. Rozwody? 

  Zoroastrianie są przeciwni rozwodom. Dopuszcza się jednakże okresową separację, która ma za cel przemyśleć istotę problemów, które się do niej przyczyniły i które spowodowały wtargnięcie nieporozumień. Ten czas dla małżonków bywa potrzebny, aby w samotności rozważyć ewentualne przyczyny własnego zachowania, braku komunikacji z mężem czy z żoną, formy spędzania wolnego czasu, czy angażowanie się we wychowywanie dzieci. To także pomoc w codziennych obowiązkach i ich podziale.Celem okresowej separacji jest zawsze powrót do jedności małżeńskiej.

  3. Dojrzewanie, czyli obecność rodzica w życiu nastolatka; 

  To powstała nowa rzeczywistość, kiedy z małego brzdąca rośnie nastolatek Tu potrzebna jest madrość i dojrzałość obydwu rodziców. To w wielu przypadkach czas określonego buntu i szukanie własnego miejsca w świecie. Najlepszą radą w tym przypadku jest rozpoczęcie od przyjaźni, kiedy napominania i czasem wrzaski nie pomagają, one dość często bardziej szkodzą, niż pomagają. Każdy z nas przechodził ten okres buntowniczego nastawienia do świata. Pamiętajmy, co w naszym nastoletnim dziecku zasiejemy, jakie wzroce mu damy, czy i o czym będziemy z nim rozmawiać, to w przyszłości zaowocuje albo wdziecznością lub obojętnością. Może przynieść łzy i może przynieść radość.

  4. Duchowe wirusy, jak się przed nimi bronić? 

  Jak z każdą chorobą mającą swoje podstawy w wirusach, tak też duch przeciwny Bożemu, przeciwny Prawdzie, zaraża dzisiejszy świat swoimi chorobami, niektóre z nich są śmiertelne. Awesta, jako Księga posiadająca najdoskonalsze środki lecznicze, jest w stanie i potrafi sprostać w walce z niepożądanymi duchowymi wirusami, które w obecnym świecie nie przechodzą obojętnie wokół ludzi, tak polityków, osób religijnych czy pobożnych czy zwykłych przechodniów.

  Część II