logo «Awesta, głos z przeszłości, który powraca»

  Objawienie Boga Ahura Mazdy dane Zaratustrze

  Wysublimowane przesłanie Zaratustry pozostaje tak samo aktualne dzisiaj jak wtedy, gdy zostało objawione.

  Inne później powstałe religie wchłonęły wiele jego cech, które następnie ukształtowały świat, jaki znamy dzisiaj.

  Święta Awesta w naszych domach

  Ze względu na wielki szacunek, jakim są otaczane święte Pisma Awesty, dobrze jest, aby wyznaczyć odpowiednie miejsce, by była ona ciągle otwarta, a po zapoznaniu się z tekstem przykryta białym płótnem, aby nie osiadał na niej kurz i/lub chronił ją przed niepożądanymi owadami.

  Zachęca się do tego, by znajdowała się ona w centralnym miejscu pomieszczenia, gdzie odpoczywamy. Na stoliku z białym obrusem można umieścić drewnianą podstawkę pod książkę, by na niej ułożyć Świętą Awestę.

  Ochrona Świętej Awesty.

  Jeżeli nie dysponujemy odpowiednim miejscem na Świętą Awestę, wówczas można ją owinąć białym płótnem lub wykonać futerał, by w ten sposób chronić ją przed ewentualnymi uszkodzeniami.

  Używanie zakładek.

  Zaleca się stosowanie wąskiego paska białego materiału jako zakładki. Można na nim wyhaftować wzory odpowiadające tradycji wiary naszych Przodków.

  Sporządzanie notatek.

  Proszę się wystrzegać zaznaczania interesującego nas tekstu danej Kardy flamastrem lub podkreślania zdań ołówkiem. Wszystkie notatki, jak również inspirujące myśli niech znajdą swoje miejsce w osobistym notatniku, który można umieścić za podstawą, na której znajduje się Święta Awesta.

  Po zakończeniu czytania wybranego przez nas tekstu nie powinno się Awesty zamykać i odłożyć na półkę z innymi książkami.
  Otwarta Księga, będzie nas stale zachęcać do korzystania z niej i świadczyć o naszym stałym kontakcie ze świętymi tekstami.

   


   

  « Powrót do Strony Głównej