logo «Awesta, głos z przeszłości, który powraca»

  Objawienie Boga Ahura Mazdy dane Zaratustrze

  Wysublimowane przesłanie Zaratustry pozostaje tak samo aktualne dzisiaj jak wtedy, gdy zostało objawione.

  Inne później powstałe religie wchłonęły wiele jego cech, które następnie ukształtowały świat, jaki znamy dzisiaj.

  Spotkanie Noworoczne w Arkonie

  W związku ze stale rosnąca liczną osób zainfekowanych (COVID-19) na terenie Niemiec, a z posiadanych informacji wiemy, że również na Rugii są osoby, u których pojawiły się symptomy zarażania, niech chcąc narażać uczestników spotkania Noworocznego w Arkonie na niebezpieczeństwo, została podjęta decyzja o przeniesieniu spotkania na przyszły rok.

  Pojawienie się Świętej Awesty tuż przed zaproszeniem do wzięcia udziału w spotkaniu noworocznym w Arkonie, miało i nadal ma za cel, aby każdemu przybliżyć ważność tego miejsca w dziejach Słowian.

  Istnieje świadomość, że czas na dokładne zapoznanie się z całością świętych tekstów tej Księgi jest krótki, czyli od momentu ukazania się Świętej Awesty do spotkania w Arkonie. Dlatego też mamy nadzieję, że ten niekorzystny obecny czas, zostanie z korzyścią wykorzystany na zapoznanie się z Przesłaniem i nauką, które ona zawiera.

  Program spotkania noworocznego nie ulegnie zmianie, co powinno pozwolić osobom zainteresowanym wzięciem w nim udziału poczynić odpowiednie i potrzebne przygotowania.

   

  ...

  Miejsce Spotkania

  Rügenhof Kap Arkona

  Dorfstrasse 22

  18556 Putgarten

  Niemcy

  Krótka historia

  ...

  Wyspa Rugia była pierwotnie zasiedlona przez lechickie plemię Ranów, aż do 1168 roku dające skuteczny odpór najazdom niemieckim i duńskim. Głównym ośrodkiem plemiennym Ranów-gród Arkona, stanowił centrum kultowe promieniujące nie tylko na tereny osadnictwa nadbałtyckich plemion słowiańskich. Arkona, starodawna twierdza słowiańska w starożytnych pismach aryjskich nosi nazwę Miasta Sprawiedliwości. W późniejszych czasach przypisano jej nazwę Olimpu dawnych Słowian. Przez wielu historyków słowiańskich nazwana słowiańską Troją przez wzgląd na wydarzenia mające tam miejsce w przeszłości. Została zdobyta i zniszczona przez chrześcijańskiego króla duńskiego Waldemara I, a mieszkańcy poddani przymusowej chrystianizacji. Organizowane spotkanie Noworoczne, będzie jednoczesną okazją do oddania szacunku tym, których wolność i szczęście rodzinne zostały w sposób brutalny przerwany przez brak tolerancji i religijny fanatyzm.

  Uroczyste przywitanie Słowiańskiego Nowego Roku poprzedzi uroczysty Apel wspominający naszych Przodków, odbędzie się zgodnie ze starożytną tradycją naszych przodków w samo południe. Uroczystość rozpocznie się ok. godz.11.30. Pieśnią inauguracyjną Nowy Rok Słowiański będzie "Ludu Słowian wróć do walki". Tuż po zakończeniu Ratu ogłosi miejsce kolejnego spotkania na terenie Polski.

  ...

  Informacje Dodatkowe

  Dojazd, zakwaterowanie i wyżywnie we własnym zakresie. Jeżeli ktoś będzie chciał pomóc osobom przyjezdnym z daleka, prosimy o wcześniejszy kontakt E-mail

  Serdecznie zapraszamy.

  »Informację można wydrukować tutaj

  »Program Spotkania [proszę kliknąć na link]

   


  «Powrót do Strony Głównej